Tvorivosť namiesto strachu

Verím, že ste v poriadku a v kruhu svojich najbližších sa cítite dobre. Ale  kladiete si otázku, koľko to ešte bude trvať,  ako to ovplyvní Váš príjem  a kedy začneme znova normálne žiť.

Dôležité je, že sme zdraví, máme dostatok jedla, vody a lekársku pomoc. Áno, stále je o nás postarané.

Pravdou je, že ide o premenu človeka a planéty. Vidíme, ako sa náš spôsob života mení a s ním naše cítenie. Je to reset sveta. Nič nebude ako predtým. Podľa môjho názoru,  v zmysle zákona  duality, môže byť budúcnosť  náročnejšia,  v zmysle „utiahnutia si opaskov“,  obmedzení a zásahov do naučeného pohodlia, ale  súčasne mimoriadne dobrá smerom k rozvoju nového  spôsobu života a kvalít človeka.  Nie, nie som naivná,  budúcu  realitu vidím jasne pozitívne.

Život v kozme je cyklický, to ovpyvniť nemôžeme.

Žijeme veľký predel, už to začalo.   

Podiaľ sa pamätám, nikomu sa doteraz nepodarilo zastaviť chod sveta tak, ako tomuto maličkému vírusu.  Po intenzívnom cestovaní ľudstva krížom-krážom a spájaní sveta pomocou sietí,  veľké STOP.

Vieme, boli konflikty, vojny a choroby, vždy však v určitej časti sveta. Svet spel ku globalizácii, nasadli sme na kovový „Titanik“, ktorý zostrojili mocní tohoto sveta. Ten nás teraz  ťahá ku dnu. Dali nám „chlieb a hry“, veľká väčšina ľudstva si nasadila ružové okuliare. Aj jedlo sme povýšili na zábavu a kupovali sme si technické hračky, ktoré nás viedli k pohodlnosti. Otupili sa naše zmysly, prestali sme vnímať prírodu, zabudli sme sa pozerať do vlastného vnútra a tam hľadať pravdu.  Zdá sa, že sme duchovne zlenilveli.

Áno, je veľkou pravdou, že sme všetci na jednej lodi,  

voláme ju  planéta ZEM a pláva vesmírom.

Z histórie vieme, že keď  sa v realite majú objaviť skutočne nové, pokrokové zmeny, predchádza tomu chaos. Z hľadiska vývoja svetovej populácie predpokladám,  že v budúcich desaťročiach budeme:

 • pestovať harmonický vzťah k planéte, využitím nových metód obnovy fĺory, fauny, ovzdušia  a vody,
 • šetriť suroviny a dorábať zdravé potraviny, rovnomerne rozdelené medzi kontinenty,
 • rozvíjať skutočne „ekonomickú ekonomiku“, s novými odvetviami,
 • používať nové druhy energie,
 • tvorivo sa rozvíjať a neustále sa vzdelávať.

Terajšiu  fázu vývoja zeme možno nazvať aj kozmickým upratovaním.  

Neporiadok, ktorý na planéte ľudstvo urobilo a odpady ktoré vyprodukovalo,  treba usporiadať a premeniť. A to nám všetkým pôjde pekne od ruky vtedy, keď sa čo najskôr zbavíme starých vzorcov myslenia a chovania. Treba prestať lipnúť na starých veciach, aby sme sa čo najskôr zladili s novými energiami budúcnosti.

Ak neskúsiš, nevieš.  Ak sa pustíš, môžeš lietať. 

Posledné a budúce týždne sú skutočnou  príležitosťou na osobnú premenu, pretože môžeme:

 • zmeniť zamestnanie na výkon poslania /veľa ľudí o prácu prišlo a existencia mnohých firiem je ohrozená/,
 • zvrúcniť vzťahy ku najbližším /veď vydržať pod jednou strechou a mať obmedzený pohyb vonku, to sa dá zvládnuť láskou a tvorivým prístupom/,
 • uvedomiť si hodnotu vzťahov ako takých, k priateľom, susedom, kolegom /aj by som mu chcel pomôcť, ale objektívne nemôžem, keďže uviazol v inej krajine, alebo je v karanténe/,
 • precítiť vzťah k sebe,  ponorením sa do svojho vnútra,  /vydržať sám so sebou pod tlakom obmedzení osobnej slobody  je príležitosťou  na  prehodnotenie spôsobu života/,
 • keď budem k sebe úprimná a pravdivá, ocením tento krásny čas, v ktorom odhaľujem svoje nedostatky. Stačí keď dobre otvorím  nielen oči, ale aj srdce, začnem sa prebúdzať.

„V živote sa musíš skúšať sám“, sa spieva v piesni Roba Grigorova.  

Kto sa to už naučil, má výhodu. Ale každý môže ukázať deťom, partnerovi, rodine, vnútornú silu a odvahu tým, že múdrosťou čelí  panike. Rozlišuje,  čo komu kedy povie, ako si rozdelí povinnosti, ako zmysluplne použije čas, ktorý mu bol izoláciou darovaný.

Tvorivosť je našou prirodzenosťou a jarná príroda inšpiráciou 

Na fyzickej úrovni  môžeme nachádzať nové  kombinácie éterických olejov, aby sme dezinfikovali a súčasne prevoňali domov.    Je to dobrý čas na jarné upratovanie, pri ktorom sa zbavíme zbytočností.  Múžeme presunúť  nábytok tak, aby mal každý svoje, síce maličké, ale vymedzené miesto. Pamätajte, že všetko, čomu dávame nový vzhľad, je kreatívna činnosť

Éterickú úroveň  svojho tela posilníme rytmickým pohybom a vedomým dýchaním. Do bytu dostanem nový éter  pravidelným, krátkym a intenzívnym vetraním.

Na úrovni emocionálnej pestujeme vzájomnosť  tým, že udržujeme dobrú náladu.  Môžeme zorganizovať rodinnú talentovú súťaž. A všimnime si, ktoré oblasti svojho života neprežívame naplno a čo môžeme urobiť preto, aby sme si túto rovinu doplnili.

Úroveň duchovnú  posilníme  modlitbou nielen za svoju rodinu, ale aj ostatné bytosti a planétu. Že ste  doteraz nemeditovali?  Začnite !

Nech je už pôvod vírusu akýkoľvek, ja beriem situáciu ako fakt, pretože hľadanie vinníka vedie ku hnevu a agresii, čo by  oslabilo  integritu moju, aj ostatných.  Ak sme sa dostali, ako ľudstvo do úzkych, potom je to  príležitosť ukázať, kým človek skutočne je.

Viem že sa vyjasní a tento vírus ustúpi, a tiež to, že takáto skúsenosť nás mení:

 • Viac si vážime potraviny, vodu a ostatné zdroje planéty.
 • Uvedomujeme si, koľko odpadu produkujeme a sme inšpirovaní, ako ho minimalizovať, či  zúžitkovať.
 • Pozorujeme dôsledky svojho konania a preciťujeme ich.
 • Lepšie rozlišujeme ľudí, vyberáme priateľov, a politikov.
 • Vnímame  vzácnosť života ako takého.
 • Pestujeme dôveru voči tomu, čo nás presahuje, spirituálnej podstate vesmíru.
 • Kreatívnymi myšlienkami utvárame realitu viditeľného sveta.

Zakončím slovami M. R. Štefánika:

Nech každý z nás je dnes lepší ako bol včera a vlasť naša bude veľká a slávna.“

S láskou

Eva

Je profesionálnou konzultantkou v oblasti biológie stavieb a harmonizácie priestoru. Píše, umelecky tvorí a je lektorkou vzdelávania dospelých. Je matkou troch detí. Môj príbeh si prečítajte tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.